22. 05. 2026, ZSaUN

Správcu môžete požiadať písomne o zápis,  ale žiaľ Vás musím sklamať, riešenie Vášho vytopeného bytu nepatrí do povinností správcu. Pokiaľ neboli vytopené spoločné priestory, je to občiansko – právna vec medzi dvoma občanmi. Odporučíme sa opýtať suseda,  či má poistku na svoj byt,  vytopenie by mohlo byť hradené z jeho poistky, v takom prípade treba volať likvidátora z jeho poisťovne. Ak máte poistený byt Vy sama, postup je podobný, volajte likvidátora z Vašej poisťovne. Bude sa brať tá suma za likvidáciu opravy, ktorá je pre Vás výhodnejšia.

Ak nemá poistený byt ani jeden z vás, potom si musíte dať byt do poriadku sama, na vlastné náklady za opravy si uplatniť v občianskom súdnom podaní.